Připravte se na růst
a získejte impact investici

WORSKHOP 1

Inovace
a leadership

Hanka Šudáková

Více info

WORSKHOP 2

Sledování dopadu
a škálování

Bára Komberec Novosadová

Více info

WORSKHOP 3 

Financování
a finanční proces

Aleš Duchač

Více info

WORSKHOP 4 

Investice
a investiční proces

Silke Horáková

Více info

Program je ONLINE a je nutné jej absolvovat v celé šíři.

NABÍZÍME

Nebojte se růstu

Už víte, jak na to. Na trhu se vám nějaký ten pátek daří, ale tajně sníte o růstu. Tušíte, že budete potřebovat finanční injekci, ale ještě jste nenašli odvahu k oslovení investora. S námi se nemusíte bát. Pomocí čtyřech odpoledních workshopů vám se vším pomůžeme. Naučíte se, jak škálovat a jak měřit dopad, projdeme s vámi vhodné formy financování a probereme impact investice. 

Pro koho je program vhodný?

Pro zaběhnuté podnikatele a neziskovky. Máte fungující byznys plán v oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti. Možná se vám jen dobře daří. Možná jste leadři ve svém oboru. Ale chcete víc.

KRITÉRIA PROJEKTŮ

  • Hledáme projekty v pokročilejší fázi, které již mají prototyp, své uživatele i první zisky
  • Máte silný realizační tým a vaším cílem je udržitelné financování nezávislé na jednorázových grantech

  • Program je určen těm, kteří zvažují vstup investora
  • Přihlaste se i v případě, že tušíte růst vaší společnosti
  • Je nutné absolvovat všechny workshopy

KOHO VYBÍRÁME

Nejsme pro všechny

Nejste si jistí, jestli jste dostatečně připraveni? Stačí mít fungující projekt, být zapáleným inovátorem a mít chuť učit se nové věci.

Program je střižen na míru dvanácti týmům, které pečlivě vybíráme. Pokud nám něco nebude jasné, ozveme se vám. Možná si vaši vůli na sobě pracovat vyzkoušíme ještě během výběrového řízení. Ale není se čeho bát. Vždy stavíme na individuálním přístupu. Proto čím dříve se rozhoupete přihlášku odeslat, tím dříve s vámi můžeme začít řešit případné nedostatky.  A vy budete mít čas dopracovat to, co by vás případně ve skupině s ostatními mohlo brzdit. 

Program

Nevíte, jak škálovat, chcete lépe měřit svůj dopad, tápete ve finančním plánováním nebo hledáte vhodného investora? Pak by vás měly zajímat naše workshopy. Lektoři se navzájem doplňují a jen když absolvujete kompletní program, získáte ten správný poměr vědomostí, které potřebujete. Proto doporuřujeme zúčastnit se všech workshopů a není možné přihlásit se pouze na část programu.

Každý workshop je pro 12 až dvoučlenných týmů a zabere 3 až 5 hodin. Záleží na vás, kolik prostoru budete potřebovat.

WORSKHOP 1

Inovace
a leadership

Lektor: Hanka Šudáková
Partner workshopu: JIC

Pokud chcete změnit svět, potřebujete nejprve změnit své myšlení. Věděli jste, že ani jedno z aktuálně nejžádanějších pracovních míst před deseti lety neexistovalo? Už brzy navíc budeme řešit problémy, o kterých zatím netušíme, že je máme. Proto byste se měli snažit svůj byznys plán nastavit tak, aby nebyl zastaralý ještě před tím, než jej začnete naplňovat. Totéž platí pro vaši strategie a finanční řízení. Víte, jak na to? Nebojte se odpojit, i když víte, že se bez nových technologií neobejdete. Jedině tak získáte prostor na uskutečňování svých vizí. 

Hanka Šudáková

Se start-upy pracuje od roku 2012. Vedla akcelerátor JIC StarCube a dnes vede na JICu programy a aktivity pro začínající podnikatele. Sama konzultuje, pořádá a vede workshopy a semináře zaměřené právě na rozjezd byznysu. Zkušenosti před tím sbírala v médiích a marketingu.  

9. WORSKHOP 1

Sledování dopadu
a škálován
í

Lektorka: Bára Komberec Novosadová
Partner workshopu: Impact academy

Jste organizace občanské odpovědnosti, sociální podnik, uvědomělá neziskovka nebo vám zkrátka jde kromě financí také o společenský dopad? A víte, co vám orientace na vliv na okolní svět může přinést? Pokud kromě dobrého pocitu hledáte taky trochu analytiky, pak je tenhle workshop právě pro vás. Ukážeme vám, jak dopad vaší firmy měřit, kde potřebná data hledat a co z nich můžete vyčíst. Světu pak můžete konečně ukázat, jakou změnu přinášíte… A pokud už tušíte, že byste si zasloužili růst, ještě chvilku vydržte. Nejprve si poslechněte, proč je dobré škálování, jaké jsou vaše možnosti rozvoje a zjistěte, jestli váš plán není mission impossible.

Bára Komberec Novosadová

Vystudovala marketingovou komunikaci a PR (FSV UK) a elektronickou kulturu a sémiotiku (FHS UK). Po zkušenostech v oblasti public relations (Ogilvy PR, Focus Agency) se začala naplno věnovat práci v neziskovém sektoru. Téma sledování dopadu ji fascinuje již několik let a po zkušenosti v britské organizaci Volunteering Matters pracovala s podporou Ashoky ČR na přípravě aktivit k rozvoji praxe sledování dopadu u nás i na konceptu programu Impact Academy: Ukaž změnu.

WORSKHOP 2

Financování
a finanční model

Lektor: Aleš Duchač
Partner workshopu: Credo Ventures

Cashflow, profit & loss account, balance sheet… Taky se ztrácíte ve finančních pojmech? A jaké jsou vůbec možnosti financování vašeho projektu? Ať už hledáte investora, nebo si jen potřebujete ujasnit, jaká čísla byste při své cestě vzhůru měli sledovat, pak by vás tenhle workshop měl zajímat. Vyzkoušejte si nanečisto, jestli vám sedí všechny čísla. A čelte nástrahám zrádných tabulek a pojmů s expertem, který vás povede na cestě k vašemu vytyčenému cíli.

Aleš Duchač

Jednu z prvních pracovních zkušeností získal Aleš v oddělení finančního auditu v PwC. V roce 2014 pracoval jako analytik v české pobočce Google, kde se věnoval finančnímu plánování a zlepšování výkonu reklamních kampaní největších českých internetových inzerentů. Od roku 2015 pracuje v Credo Ventures, kde se v současnosti věnuje především správě a řízení tří investičních fondů Creda, finančnímu reportingu a rovněž pomoci zainvestovaným startupům. Vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze.

2WORSKHOP 3

Investice, investiční proces, impact investice

13:00 | Impact Hub Praha K10 

Lektorka: Silke Horáková
Partner workshopu: Tilia Impact Ventures

Je to tady. Nějaký ten pátek už se vám daří a vy už se pomalu začínáte připravovat na růst. Začínáte hledat investora, začínáte promýšlet výši investice… Brzděte. Je dost možné, že jste si procesem investice ještě neprošli, tak netušíte, na co byste měli být připraveni. Možná ještě nevíte, jak najít vhodného investora. A třeba jste ještě neslyšeli o impact investování, tedy o investici, která rozhodně není založená jen na finančí podpoře. Zjistěte, jaké formy partnerství byste měli hledat. A konzultujte svůj projekt s investorkou, která stojí za prvním českým impact investičním fondem Tilia Impact Ventures. Zkrátka sejděte se s investorem nanečisto a zjistěte, co vše musíte udělat do chvíle, než do vás někdo investuje své peníze.

Silke Horáková

Soukromá investorka a spolumajitelka nakladatelství Albatros Media. V minulosti zastávala pozice v soukromých investičních fondech a vedla asociaci Czech Private Equity and Venture Capital Association. Založila nadaci Albatros a spoluzaložila Nadační fond nezávislé žurnalistiky. V oblasti sociálního podnikání působí již 8 let.

Kolik to stojí?

Cena programu se pohybuje v řádu desítek tisíc. Naším posláním je ale podporovat ty, kteří se rozhodli spoluvytvářet vzdělanou, zodpovědnou a šťastnou společnost. Všechny náklady proto hradíme za vás. 

Workshopy jsou ZDARMA!

PROČ BYSTE SE MĚLI PŘIHLÁSIT

Naši mentoři vědí, o čem mluví.
A pár absolventů už díky nim získalo svou první investici

Do kdy je možné se přihlásit? 

Bude upřesněno. 

První fond v ČR, který se zaměřuje především na silný společenský dopad. 

S KÝM SPOLUPRACUJEME

Venture kapitálový fond po vzoru amerického Silicon Valley.

Impact Academy je pro organizace, které se chtějí zlepšit ve sledování dopadu.

Vyberte si program na míru

Napište nám

Pořadatelem akce je Nadace Karla Janečka.
Chcete se na něco zeptat? Rádi vám poradíme.

MICHAELA ZEZULOVÁ

Koodinátorka projektu
michaela.zezulova@nadacekj.cz

ESTER NAGYOVÁ

Propagace
ester.nagyova@nadacekj.cz

Odesláním potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami zpracování osobních údajů.