Nastartujeme
váš jedinečný projekt!

4. 11. 2019 | WORSKHOP 1

Měření dopadu
a škálován
í

Impact Hub Praha K10 

Více info

11. 11. 2019 | WORSKHOP 2

Financování
a finanční model

Impact Hub Praha K10 

Více info

18. 11. 2019 | WORSKHOP 3 

Investice, investiční proces

Impact Hub Praha K10

Více info

NABÍZÍME

Nebojte se růstu

Už víte, jak na to. Na trhu se vám nějaký ten pátek daří, ale tajně sníte o růstu. Tušíte, že budete potřebovat finanční injekci, ale ještě jste nenašli odvahu k oslovení investora. S námi se nemusíte bát. Pomocí tří odpoledních workshopů vám se vším pomůžeme. Naučíte se, jak škálovat a jak měřit dopad, projdeme s vámi vhodné formy financování a probereme impact investice. 

Pro koho je program vhodný?

Pro zaběhnuté podnikatele a neziskovky. Máte fungující byznys plán v oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti. Možná se vám jen dobře daří. Možná jste leadři ve svém oboru. Ale chcete víc.

KRITÉRIA PROJEKTŮ

  • Hledáme projekty v pokročilejší fázi, které již mají prototyp, své uživatele i první zisky
  • Máte silný realizační tým a vaším cílem je udržitelné financování nezávislé na jednorázových grantech

  • Program je určen těm, kteří zvažují vstup investora
  • Přihlaste se i v případě, že tušíte růst vaší společnosti

Program

Nevíte, jak škálovat, chcete lépe měřit svůj dopad, tápete ve finančním plánováním nebo hledáte vhodného investora? Pak by vás měly zajímat naše workshopy. Můžete si vybrat část, která vás zajímá nejvíce, nebo projděte rovnou všemi. Program doporučujeme jako celek, ale nechceme vás nudit tam, kde jste si zcela jistí. Finální výběr tedy necháme na vás.

Každý workshop je pro 21 účastníků a zabere 3 až 5 hodin. Záleží na vás, kolik prostoru budete potřebovat. 

4. 11. 2019 | WORSKHOP 1

Měření dopadu
a škálován
í

13:00 | Impact Hub Praha K10

Lektorka: Bára Komberec Novosadová
Partner workshopu: Impact academy

Jste organizace občanské odpovědnosti, sociální podnik, uvědomělá neziskovka nebo vám zkrátka jde kromě financí také o společenský dopad? A víte, co vám orientace na vliv na okolní svět může přinést? Pokud kromě dobrého pocitu hledáte taky trochu analytiky, pak je tenhle workshop právě pro vás. Ukážeme vám, jak dopad vaší firmy měřit, kde potřebná data hledat a co z nich můžete vyčíst. Světu pak můžete konečně ukázat, jakou změnu přinášíte… A pokud už tušíte, že byste si zasloužili růst, ještě chvilku vydržte. Nejprve si poslechněte, proč je dobré škálování, jaké jsou vaše možnosti rozvoje a zjistěte, jestli váš plán není mission impossible.

Bára Komberec Novosadová

Vystudovala marketingovou komunikaci a PR (FSV UK) a elektronickou kulturu a sémiotiku (FHS UK). Po zkušenostech v oblasti public relations (Ogilvy PR, Focus Agency) se začala naplno věnovat práci v neziskovém sektoru. Téma sledování dopadu ji fascinuje již několik let a po zkušenosti v britské organizaci Volunteering Matters pracovala s podporou Ashoky ČR na přípravě aktivit k rozvoji praxe sledování dopadu u nás i na konceptu programu Impact Academy: Ukaž změnu.

11. 11. 2019 | WORSKHOP 2

Financování
a finanční model

 13:00 | Impact Hub Praha K10 

Lektor: Vítek Šubert
Partner workshopu: UP21

Cashflow, profit & loss account, balance sheet… Taky se ztrácíte ve finančních pojmech? A jaké jsou vůbec možnosti financování vašeho projektu? Ať už hledáte investora, nebo si jen potřebujete ujasnit, jaká čísla byste při své cestě vzhůru měli sledovat, pak by vás tenhle workshop měl zajímat. Vyzkoušejte si nanečisto, jestli vám sedí všechny čísla. A čelte nástrahám zrádných tabulek a pojmů s expertem, který vás povede na cestě k vašemu vytyčenému cíli.

Vítek Šubert

CEO a co-founder startupového inkubátoru UP21. Více než 5 let dělá mentora lidem z managementu velkých firem i zakladatelům startupů. Má 25 let zkušeností v byznysu,  především v oblastech firemní strategie, marketingu a prodeje. V minulosti působil také O2, LG Electronics a v Dell Computers.

18. 11. 2019 | WORSKHOP 3

Investice, investiční proces, impact investice

13:00 | Impact Hub Praha K10 

Lektorka: Silke Horáková
Partner workshopu: Tilia Impact Ventures

Je to tady. Nějaký ten pátek už se vám daří a vy už se pomalu začínáte připravovat na růst. Začínáte hledat investora, začínáte promýšlet výši investice… Brzděte. Je dost možné, že jste si procesem investice ještě neprošli, tak netušíte, na co byste měli být připraveni. Možná ještě nevíte, jak najít vhodného investora. A třeba jste ještě neslyšeli o impact investování, tedy o investici, která rozhodně není založená jen na finančí podpoře. Zjistěte, jaké formy partnerství byste měli hledat. A konzultujte svůj projekt s investorkou, která stojí za prvním českým impact investičním fondem Tilia Impact Ventures. Zkrátka sejděte se s investorem nanečisto a zjistěte, co vše musíte udělat do chvíle, než do vás někdo investuje své peníze.

Silke Horáková

Soukromá investorka a spolumajitelka nakladatelství Albatros Media. V minulosti zastávala pozice v soukromých investičních fondech a vedla asociaci Czech Private Equity and Venture Capital Association. Založila nadaci Albatros a spoluzaložila Nadační fond nezávislé žurnalistiky. V oblasti sociálního podnikání působí již 8 let.  

Kolik to stojí?

Cena programu se pohybuje v řádu desítek tisíc. Naším posláním je ale podporovat ty, kteří se rozhodli spoluvytvářet vzdělanou, zodpovědnou a šťastnou společnost. Náklady na prostory i honorář pro lektory proto z velké části hradíme za vás. Postačí nám, když se zapojíte částkou symbolickou 321 Kč na osobu za jeden workshop. A pokud se zapojíte do všech workshopů, pak vás to nebude stát více než 777 Kč. 

PROČ BYSTE SE MĚLI PŘIHLÁSIT

Naši mentoři vědí, o čem mluví.
A pár absolventů už díky nim získalo svou první investici.

První fond v ČR, který se zaměřuje především na silný společenský dopad. 

S KÝM SPOLUPRACUJEME

Startupový inkubátor, který inovátorům pomáhá na cestě k úspěchu. 

Impact Academy je pro organizace, které se chtějí zlepšit ve sledování dopadu.

Vyberte si program na míru

Napište nám

Pořadatelem akce je Nadace Karla Janečka.
Chcete se na něco zeptat? Rádi vám poradíme.

MICHAELA ZEZULOVÁ

Koodinátorka projektu
michaela.zezulova@nadacekj.cz

ESTER NAGYOVÁ

PR manažerka
ester.nagyova@nadacekj.cz